TRZY MEDALE DLA DĄBROWSKICH KARATEKÓW

Doskonale zaprezentowała się reprezentacja Dąbrowskiego Klubu Karate startując w Międzynarodowy Turnieju Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży „One World One Kyokushin”. Wśród ponad 550 startujących zawodników, zawodnicy z Dąbrowy Górniczej zdobyli trzy medale. Startując w kategorii kumite semi kontakt Bartosz Samek medal złoty a Adrian Andrzejak medal srebrny. Brąz w kata wywalczyła Zuzanna Wróbel.

W składzie reprezentacji Dąbrowy Górniczej na turnieju wystąpili również; Michał De Lorm, Wiktor Sroka, Wiktoria Sroka, Mateusz Jaciubek, Karol Pałęza, Adam Wnuk, Marcel Chałpka, Maciej Stefaniak, Jakub Kuszper, Lena Przetek, Agata Białk, Adam Ragan, Filip Kwietniewski, Michał Wnuk, Konrad Heliak, Darek Domagała, Mateusz Gajowiec. Opiekę nad startującymi sprawował sensei Marek Wywiał 1 Dan i senpai Michał Nowacki 3kyu.

To bardzo dobry występ naszych zawodników choć pozostaje pewien niedosyt, bo o miejsca na podium otarło się jeszcze kilku zawodników, walcząc w ćwierć finałach.  Rywalizacja w międzynarodowym turnieju potwierdziła, że możemy walczyć o najwyższe miejsca na podium nie ustępując zawodnikom z innych krajów i wiodących klubów Polski. Cóż potrzebna jest tylko jeszcze większa praca w przygotowaniach do kolejnych startów – mówi sensei Artur Sroka 4Dan, trener DKK a także sędzia prowadzący jeden ze składów sędziowskich podczas turnieju.

Pod ideą turnieju „One World One Kyokushin” zgromadziła w limanowskiej hali rekordowa liczbę młodych zawodniczek i zawodników – przedstawicieli światowych organizacji Karate Kyokushin. W konkurencjach kata i kumite rozegranych w kategoriach wiekowych i wagowych rywalizowały zawodniczki i zawodnicy z 50 ośrodków z Austrii, Czech, Ukrainy oraz z Polski. Rywalizację sportową na trzech matach oceniało łącznie 45 sędziów pod przewodnictwem shihan Tadeusz Krygowskiego (5 dan) , który był Sędzią Głównym zawodów.

Podczas ceremonii oficjalnego otwarcia obecny był również gość honorowy turnieju – „ojciec” polskiego Karate Kyokushin, Wiceprezes Polskiego Związku Karate, Sekretarz Generalny Światowej Organizacji Kyokushin, jedyny Polak, który był osobistym uczniem Masutatsu Oyama – shihan Andrzej Drewniak (8 dan), który powitał wszystkich zgromadzonych podczas oficjalnego otwarcia turnieju wraz ze Starostą Limanowskim i Burmistrzem Miasta Limanowa.

Podczas oficjalnego otwarcia  z rąk organizatora sensei Artur Sroka otrzymał symboliczną statuetkę z wyrazami uznania za pracę i podziękowania za działalność na rzecz rozwoju i promocji karate Kyokushin w Polsce.
Organizatorem tegorocznego Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży „One World One Kyokushin” był  Klub ARS Kyokushinkai, prowadzony przez sensei Arkadiusza Sukiennika przy współpracy z władzami miasta i regionu oraz licznym gronem sponsorów, którzy po raz kolejny hojnie wspomogli organizację turnieju.

 

Zobacz więcej zdjęć w galerii!

 
silownia
cardio
fitness


karate
joga
nordic
banner
banner
..